Начало Борба Даниел Александров и Кирил Милов са на финалите в Загреб

Даниел Александров и Кирил Милов са на финалите в Загреб

1

Даниел Александров и Кирил Милов стигнаха финалите на турнира за Гран при на Загреб по класическа борба. Състезанието е рейтингово и носи точки за световната ранглиста, съобщава Българската федерация по борба на официалния си сайт.

В категория до 82 кг – Александров до момента постигна три победи.

Последователно елиминира хърватина Кадро Кодрич – 9:3, унгареца Даниел Толар с 10:0, а на полуфиналите съперникът му от Грузия – Айвенго Рикадзе, не излезе. За титлата по-късно днес българинът ще спори с турчина Емрах Кус, сребърен медалист от последното световно първенство.

При 97-килограмовите Милов също записа три успеха. На старта в категорията прегази шведа Понтус Лунд с 10:1, след това и унгареца Золт Тоероек с 9:0, а на полуфиналите и узбека Тургиев с 3:1. На финала световният вицешампион ще спори с руснака Иля Борисов.

При тежките до 130 кг Милослав Методиев ще излезе за бронза срещу Марко Косевич (Хърватия). В първата среща националът отстъпи на Оскар Маврик (Норвегия) – 2:3, който стигна финала и го изтегли на репешаж.

Йоан Димитров същи ще се бори за бронз – в категория до 87 кг. Борецът ни започна с победа срещу испанеца Педро Перес с 3:0, елиминира узбека Шамсидинов – 1:1, а на полуфиналите отстъпи на шведа Кристофер Берг с 3:6.

Aik_Mnatsakanyan

До репешажите стигна Айк Мнацаканян, бронзов медалист от Мондиал 2018. Натурализираният у нас арменец стартира с технически туш срещу хърватина Франк Сасик с 9:0, след това спечели и срещу Гаворг Сахакян (Полша) с 3:1, а на четвъртфиналите отстъпи на унгареца Роберт Фриц (3:3).

В същата категория Стоян Кубатов загуби на четвъртфиналите след 5:6 срещу поляка Матец Барнагек с 5:6. На старта в категорията българинът срази с технически туш Етмингер (Хърватия) с 15:5.

Репешажите започват в 11:30 часа българско време, а финалите са от 18:30 часа.