Две девойки излизат на световното по борба днес | Boec.BG - онлайн медия за бойни спортове
Начало Борба Две девойки излизат на световното по борба днес

Две девойки излизат на световното по борба днес

0

Девойките стартират участието си на световното първенство по борба за тази възраст, което се провежда в естонската столица Талин. България ще има две състезателки на турнира днес.

В категория до 55кг. Сезен Белберова започва директно от 1/8-финалната фаза. Там тя ще има за съперничка полякинята Патриция Гил. При 68-килограмовите пък ще стартира Сийка Иванова. Тя също започва от фазата на 1/8-финалите като ще спори с бразилката Тамирес Мачадо.

Юнощите в свободния стил останаха без медал от първенството. И последният ни представител загуби. При 92-килограмовите Божидар Тодоров падна от монголеца Енхтувшин с 10:14. Съперникът му стигна полуфиналите, но там загуби от американец и не успя да изтегли българския борец в репешажите за бронза.

Отборното класиране при свободняците спечели тимът на Русия, които събраха 83 точки. Втори са Иран, с 67, а трети са Турция, които имат 43 точки. България е на 18-та позиция.

Резултатите от шампионата може да следите ТУК.