Начало Борба Наградиха с почетни плакети медалистите от Европейското по борба

Наградиха с почетни плакети медалистите от Европейското по борба

0

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни плакети на ММС медалистите от Европейското първенство по борба в Букурещ. В румънската столица българските състезатели спечелиха 6 отличия.

При жените титли завоюваха Тайбе Юсеин (кат. до 62 кг) и Биляна Дудова (кат. до 59 кг), а със сребро се окичиха Миглена Селишка (кат. до 50 кг) и Евелина Николова (кат. до 55 кг). С успехите си женският ни тим се нареди на второ място в отборното класиране със 112 точки, като преди него завърши само отборът на Украйна със 168 точки.

В класическия стил сребро за България донесе Кирил Милов при 97-килограмовите, а бронз спечели Айк Мнацаканян в категория до 72 кг.

Министър Кралев поздрави българските спортисти за невероятното им представяне и им пожела здраве и успешна подготовка за бъдещите първенства.

Спортният министър, ръководството на Българска федерация по борба и треньорите обсъдиха в детайли плановете за подготовка на състезателите и в трите стила до края на годината.

Треньор номер 1 на България за 2018-а Петър Касабов сподели, радостта си от факта, че изключително много отбори желаят да проведат съвместна подготовка с женския ни отбор по борба.

На срещата присъстваха още треньорите на състезателите по борба Петър Касабов, Стоян Петков, Армен Назарян, Бисер Георгиев, Илиян Георгиев и генералният секретар на БФБ Валентин Райчев.