Начало Борба Опитен арменец не даде медал на Даниел Александров

Опитен арменец не даде медал на Даниел Александров

0

Даниел Александров загуби битката за бронза на Европейското първенство по борба за мъже и жени в Букурещ. Негов съперник за отличието в категория до 77 кг на класическия стил бе опитния арменец Арсен Джулфалакян.

Срещата започна с пасивност на Александров и Джулфалакян получи първата точка. Арменецът получи още две точки при партера.

През вторите 3 минути българинът бе доста по-активен, но съперникът му много добре се защитаваше. Александров успя да измъкне точка заради пасивността на Джулфалакян в тези минути, но пропусна своята възможност при партера. След това арменецът постигна още 2 точки и спечели срещата, съответно и бронза с 5:1.

Така националът на България не успя да победи за втори път в кариерата си многократният медалист от световни и европейски първенства и олимпийски сребърен медалист от Лондон 2012, както го направи на Летни игри в Рио през 2016 г.

„Бях се нагласил да стана европейски шампион, защото знам колко усилия положих – бяха първите думи на Даниел Александров пред БНТ. – Може би вчерашната загуба ми оказа влияние сега. Реално се подготвях само за един противник на това първенство – Роман Власов. Той беше голямата ми цел. И бях занемарил подготовката си за други противници и защитата ми.“

Другите двама наши представители – Августин Спасов (60 кг) и Константин Стас (67 кг) продължават на репешажите, след като съперниците, от които паднаха днес, стигнаха финалите.