Христова със сребро от Индийската лига по борба | Boec.BG - онлайн медия за бойни спортове
Начало Борба Христова със сребро от Индийската лига по борба

Христова със сребро от Индийската лига по борба

0

Мими Христова и нейният отбор „Пинджаб роялс“ останаха със сребро в Индийската лига по борба. Във финала шампионите от последните две години отстъпиха на „Хараяна Хамърс“ с 3:6. Европейската вицешампионка загуби инфарктно своята среща в категория до 57 кг след 4:4 срещу Анастасия Ничита (Молдова).

За трофея спориха 6 отбора в продължение на две седмици и половина. Христова имаше основна заслуга за класирането на своя тим във финала, след като в решителната среща спечели с 5:2.  Това бе второто българско участие в Лигата, която вече има 4 издания.През 2017-а в надпреварата се включи и Елица Янкова, бронзова олимпийска медалистка от Рио 2016.

В Индия националката бе със старши треньор на представителния ни тим Петър Касабов, който ще бъде основен гост на телевизионното предаване „BOEC.BG“ тази неделя от 19:00 в ефира на Bulgaria on Air.

Източник: bul-wrestling.org

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско жиу-житсу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".