Начало Бокс Даниел Асенов попадна в Топ 10 на „Спортист на Балканите“
0

Даниел Асенов попадна в Топ 10 на „Спортист на Балканите“

0

Европейският шампион по бокс в категория до 52 килограма Даниел Асенов се нареди на десето място в класацията за „Спортист на Балканите“ в 43-то издание на анкетата на Българската Телеграфна Агенция за 2015 година.

В традиционното допитване участваха националните агенции на страните от региона – БТА (България), АНА-МПА (Гърция), АДЖЕРПРЕС (Румъния), Анадолска Агенция (Турция), ТАНЮГ (Сърбия), МИНА (Черна гора), МИА (Македония), ХИНА (Хърватия), ФЕНА (Босна и Херцеговина) и АЛБПРЕС (Албания).

По-рано през месеца 18 годишният Асенов беше определен и за най-добър млад спортист на България.

Победител в анкетата за пети път стана сръбският тенисист Новак Джокович. Призовата тройка допълниха Елефтериос Петруниас (Гърция) и Амел Тука (Босна и Херцеговина).

Единствено Станилия Стаменова е с по-предно класиране от Асенов от представителите на България. световна и европейска шампионка на 200 метра кану е на шесто място с 28 точки, докато Асенов получи 18 пункта.