Начало Бокс Красен Кралев на среща с национали по бокс

Красен Кралев на среща с национали по бокс

0

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев награди с почетни плакети медалистите от Европейското първенство по бокс за юноши и девойки (15-16 годишни), което се проведе от 24 май до 1 юни в Галац.

В румънския град родните състезатели спечелиха 5 медала – 3 златни, 1 сребърен и 1 бронзов, а страната ни се нареди на 2-о място в класирането по отличия. Европейски титли за България донесоха Радослав Росенов (кат. до 50 кг), Красимир Джуров (кат. до 52 кг) и Уилиам Чолов (кат. до 70 кг), сребърен медал завоюва Диана Ал Шаар (кат. до 80 кг), а бронз спечели Пенка Костова (кат. над 80 кг).

„Поздравявам Ви за страхотните резултати. Сигурен съм, че ще продължите да развивате таланта си и след няколко години ще ни радвате с успехи от големи първенства при мъжете и жените“, заяви Красен Кралев.

Почетни плакети от спортния министър получиха и треньорите на националните отбори за юноши и девойки Борислав Георгиев, Роман Цветков, Светлана Каменова и Ангел Тодоров.

На срещата присъстваха още председателят на Българската федерация по бокс Красимир Инински и световният шампион Детелин Далаклиев.