Начало Бокс Майкъл Зерафа изненада Джеф Хорн в битката за Австралия (ВИДЕО)

Майкъл Зерафа изненада Джеф Хорн в битката за Австралия (ВИДЕО)

2

Австралиецът Майкъл Зерафа (27-3) поднесе голяма изненада, нокаутирайки сънародника си и бивш световен шампион на WBO в полусредна категория – Джеф Хорн (19-2-1).

„Битката за Бендиго“, както бе наречен изцяло австралийският сблъсък, бе за пояса на WBA на Океания в средна категория. Хорн бе определян за безспорен фаворит преди двубоя, но той на два пъти бе повален в нокдаун – във втория и деветия рунд.

Зерафа демонстрира солиден арсенал от удари, търсейки главно тялото на своя опонент. Бавно, но методично, той изтощаваше съперника си с острите си попадения от близко разстояние. Хорн бе свален в нокдаун във втората част, но все пак успя да се изправи и да се възстанови в почивката.

„Щършела“ дори взе превес в третия рунд, пласирайки мощно ляво кроше в главата на Зерафа, което сериозно поразтърси „Красавеца“. Но точно когато изглеждаше, че 31-годишният Хорн ще вземе контрол над мача, неволен удар глава в глава отвори сериозна аркада над лявото око на Джеф и това сериозно ограничи зрението на боксьора до края на мача.

27-годишния Зерафа усети момента и моментално си върна господството на ринга, контролирайки темпото на битката и вкарвайки сериозно попадения, без да остава Хорн с време за почивка. Така се стигна до 9-ия рунд, когато видимо изтощеният Хорн отново бе пратен в нокдаун след тежка комбинация от леви и десни.

Той все пак успя да се изправи преди 10, но новата порция крошета на Зерафа накара рефера да се намеси и да прекрати двубоя.

Това бе втора поредна победа за Майкъл Зерафа, който в края на 2018 г. загуби равностоен мач с британеца Кел Брук.