Начало Бокс Панталеев загуби полуфинала на световното по бокс
2

Панталеев загуби полуфинала на световното по бокс

2

Радослав Панталеев загуби от Муслим Гаджимагумедов полуфиналната среща от световното първенство по бокс в категория до 91 килограма. Българинът претърпя поражение с 0:5 съдийски гласа (27-30, 27-30, 25-30, 27-30, 26-30) от представителя на домакините, но все пак донесе медал за Бълраия – бронзов.

Имаше големи съмнения дали съперникът на Панталеев ще излезе въобще на ринга, тъй като по лицето и главата му имаше множество отоци от четвъртфиналната битка. Все пак 22-годишният руснак бе допуснат да излезе в мача срещу Панталеев и успя да спечели категорично двубоя.

Панталеев започна с много атаки срещата и логично целеше големия оток на главата на съперника си с десни крошета. Руснакът пласира няколко удара в тялото на българина, а левите му прави доста пъти намериха целта.

Руснакът започна по-агресивно втория рунд и пласира добри удари в главата на Панталеев. Определено тази част бе за Гаджимагумедов, който на няколко пъти разклати сериозно нашето момче.

В трети рунд българинът опита да пристисне своя съперник, но дългите ръце на Гаджимагумедов работеха много добре в негова полза.

В крайна сметка съдиите отсъдиха категорична победата за руснака.

В другата полуфинална среща в кат. до 91 кг. един срещу друг се изправят Василий Левит от Казахстан и Хулио Сезар Торес от Еквадор, а победителят ще се бие с Гаджимагумедов за световната титла. Двубоят ще се състои в събота след 15:00 часа.