Начало Бокс Петима представители на бойните спортове в Топ 10 за Спортист на годината

Петима представители на бойните спортове в Топ 10 за Спортист на годината

Петима представители на бойните спортове в Топ 10 за Спортист на годината
202
0

Организаторите на „Спортист на годината“ обявиха челната десетка за тазгодишното издание на традиционната анкета. Гласуването вече завърши и в него своя вот са дали 139 действащи журналисти от 49 електронни и печатни медии.

Цели петима представители на бойните спортове попаднаха в челната десетка – Тайбе Юсеин, Биляна Дудова и Кирил Милов са от борбата, а Кубрат Пулев и Стойка Петроваса представителите на бокса в класацията. Треньорът на националния отбор по борба Петър Касабов пък е номиниран за Треньор на годината.

Церемонията по връчването на наградите ще се проведе на 20 декември от 20:30 часа в „Арена Армеец“ и ще бъде излъчена по БНТ 1 и БНТ 3. За първи път няма да има дамско присъствие при водещите, а на сцената ще бъдат водещият Димитър Павлов и певецът Орлин Павлов.

На официалното награждаване ще бъде обявен и победителят в анкетата на вестник “Труд” за “Треньор на годината”. Своите награди ще получат най-добрият спортист с увреждания за 2018 г., както и отборът на годината.

ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ ЗА 2018 ГОДИНА
Александра Начева (лека атлетика)
Александра Жекова (сноуборд)
Биляна Дудова (борба)
Габриела и Стефани Стоеви (бадминтон)
Катрин Тасева (художествена гимнастика)
Кирил Милов (борба)
Кубрат Пулев (бокс)
Мирела Демирева (лека атлетика)
Стойка Петрова (бокс)
Тайбе Юсеин (борба)

НАЙ-ДОБРИТЕ ОТБОРИ ЗА ГОДИНАТА
Национален отбор по баскетбол (мъже)
Национален отбор по борба (жени)
Национален отбор по волейбол (мъже)
Национален отбор по футбол (мъже)
Национален ансамбъл по художествена гимнастика.

НАЙ-ДОБРИТЕ СПОРТИСТИ С УВРЕЖДАНИЯ
Даниела Тодорова (лека атлетика)
Денислав Коджабашев (тенис на маса)
Иванка Колева (лека атлетика)
Ружди Ружди (лека атлетика)
Християн Стоянов (лека атлетика)

НОМИНИРАНИТЕ ЗА ТРЕНЬОР НА ГОДИНАТА
Весела Димитрова (художествена гимнастика)
Иван Петков (волейбол)
Петър Касабов (борба)
Петър Хубчев (футбол)
Стойко Цонов (лека атлетика)

* Всички номинации са посочени в азбучен ред.

(202) прочитания