Начало Бокс Тинко Банабаков избран за Спортист на годината във Велико Търново
0

Тинко Банабаков избран за Спортист на годината във Велико Търново

0

Боксьорът Тинко Банабаков е спортист на годината на Велико Търново, съобщиха от пресцентъра на Общината. Младият състезател на спортен клуб „Ивайло“, който е национален шампион и досегашен трикратен победител в надпреварата, спечели отличието в категорията за мъже и жени. Общо 15 спортисти бяха номинирани за наградата. Тинко Банабаков получи наградата си на тържествена церемония, а статуетката му беше връчена от зам.-кмета на старопрестолния град Снежана Данева- Иванова. Втора позиция зае Дамян Данчев /стрелба с лък, „Етър-78“, а трети бе класиран Мариян Петров от шахматен клуб „Етър“.

Местата в Топ 7 допълват хандбалистката Десислава Николова, Здравко Попов /бокс/, Самуил Донков /спортна стрелба/ и лекоатлетът Радослав Златанов. В категорията за юноши и деца наградата „Спортист на годината“ получи плувецът Здравко Баблаков от клуб „Боляри 2009“. Второто място бе отредено за Христиана Йорданова /спортна гимнастика, „Етър Стил“/, а на трето място бе класирана Мария Ангелова /художествена гимнастика, клуб „Етър Елит“/. Лекоатлетът Пламен Гезенчов, гимнастичката Кристина Димитрова, Мартин Иванов /бокс/ и Ивайло Нанчев /борба/ допълниха призовите места в Топ 7. Номинираните спортисти бяха общо 30.

Треньор на годината на Велико Търново стана Евгени Донев от боксов клуб „Ивайло“.