Начало Карате Три златни медала за България на Балканското първенство по карате старша възраст
0

0

15-то Балканско първенство по карате старша възраст, за девойки и младежи, мъже и жени до 21 години, се проведе в София на 13-14 декември 2014.

В първия ден на Балканското карате първенство София 2014 г. при жените Силвия Вангелова спечели златен медал в категория до 55 килограма, жени до 21 години. Състезателката от българския национален отбор по карате се наложи на финала срещу Сара Сидики от Хърватия единодушно съдийско решение  5:0 гласа. По пътя към титлата Силвия Вангелова (Клуб „Аида Нет  Вадорю“ Хасково) елиминира убедително съперничките си, сред които европейската шампионка и бронзова медалистка от световно първенство Бурса Тосун, Турция. Тази година беше изключително успешна за Силвия Вангелова – спечели и златен медал на Световната купа – Умаг, Хърватия.

Златен медал спечели и вицеевропейската шампионка и бронзова медалистка от световното студентско първенство за жени Александра Стублева (КК „Никон“), категория до 68 килограма, жени до 21 години. Българската шампионка спечели безапелационно всички срещи до финала, където не допусна  съперничката й  Татяна Вулинович  от Сърбия да отбележи нито една точка.

Трети златен медал за България спечели Ивет Горанова (КК „Петромакс“ Плевен) категория до 54 кг. Българската шампионка победи безапелационно на финала с 8:0 точки. По пътя към финала Ивет Горанова отстрани на четвърт финала миналогодишната балканска шампионка, както и едни от най-титолованите европейски каратеки.

Със сребро се окичи Петър Ефтимов (КК „Самурай“ Добрич), до 52 килограма, старша възраст.

Бронзови отличия спечелиха: Васил Ривов (КК „Аида Нет Вадорю“ Хасково) до 52 килограма старша възраст, Валентин Йорданов (КК „Будо“ София) категория до 57 килограма, старша възраст.

След изключително  оспорвани срещи Българският национален отбор по карате, старша възраст – кумите, спечели бронзовите отличия.

Бронз и в дисциплината ката отборно при мъже до 21 г.