Начало Карате България спечели седем медала от Европейското първенство по карате Киокушин

България спечели седем медала от Европейското първенство по карате Киокушин

България спечели седем медала от  Европейското първенство по карате Киокушин
0

Отборът на България, ръководен от Шихан Емил Костов, спечели общо 7 медала от 30-то Европейско първенство по карате Киокушин, което е второ по мащаб международно след традиционния в Япония – Международен Шампионат за деца, юноши, девойки, младежи, жени и ветерани.

Шампионатаът се проведе във Варна, а варненката Мария Маринова направи истински фурор. Тя спечели първото място „Тим Ката“ и бронзов медал в Ката индивидуална. Маринова е сред най-проспериращите млади каратеки в България и вече има куп отличия зад гърба си.Тя е двукратна европейска киокушин шампионка от -Берлин ( 2015г. ) и Варна(2014 г. ).

Шестнадесетгодишната спортна надежда тренира от пет години Карате Киокушин в спортен клуб с треньор шихан Емил Костов – световен шампион и основател на Българската Киокушин Асоциация. Мария Маринова е носителка на златото в осем републикански първенства.