Начало Карате Ивет Горанова загуби в спора за бронзовия медал

Ивет Горанова загуби в спора за бронзовия медал

0

Българката Ивет Горанова загуби в спора за бронзовия медал в категория до 55 килограма „кумите“ на турнира по олимпийско карате Серия А в Шанхай (Китай). Българката отстъпи с 1:2 пред японката Шиори Накамура. Горанова, която е бронзова медалистка от световното първенство през ноември в Испания, постигна четири победи в своята категория в конкуренцията на 79 състезателки.

Този турнир носи точки за световната ранглиста, което ще я доближи до квотите за олимпийските игри в Токио 2020. Другата българка Александра Стублева в категория над 68 кг победи в първия кръг с 6:4 Рамона Брюдерлин (Швейцария), след което загуби с 1:2 от Фортеса Орана (Косово). В Шанхай българките са водени от старши треньора на националния отбор Ангел Стефанов.