Начало Карате Ивет Горанова започна Европейското с победа

Ивет Горанова започна Европейското с победа

0

Ивет Горанова започна по чудесен начин участието си на 54-то Европейското първенство по олимпийско карате, което се провежда в Гуадалахара, Испания.

Бронзовата медалистка от Световното през 2018-та, която се състезава в категория до 55 кг., победи състезаващата се за Исландия българка – Ивет Чавдарова Иванова с 1:0 и продължава напред. Следващата съперничка на родната каратека е Туба Якан от Турция.

За съжаление, Горанова остана единствената ни представителка на турнира след като останалите ни 4-ма участници записаха поражения, като единствено Александра Стублева има шанс за бронзов медал.

Кристина Свиленова, която участва в категория до 50 кг. загуби първия си двубой срещу германката Шара Хубрих. При мъжете в категория до 75 кг. Стефан Петков загуби на старта от Елхани Шабани от Косово с 4:0, а Васил Ривов (-67 кг.) претърпя поражение от азерабайджанеца Рафиз Хасанов с 9:3 в откриващата си среща.