Начало Карате Осем медала за българите на турнир по карате киокушин за юноши в Иран

Осем медала за българите на турнир по карате киокушин за юноши в Иран

0

Осем медала спечелиха състезателите от юношеския национален отбор по киокушин карате на турнир в иранския град Рамсар. Възпитаниците на шихан Емил Костов, който е и председател на Българската киокушин асоциация, завоюваха 4 златни, 2 сребърни и 2 бронзови отличия от надпреварата, на която участваха по покана на Иранската федерация по киокушин карате.

В категорията до 40 кг (11-12 години) първото място спечели Богомил Костов, а след него остана Александър Стоименов. Във възрастовата група 13-14 години (категория +50 кг.) Даниел Диков е втори, след като загуби при продължение и кантар изключително оспорвания финал. Трети в групата остана Ангел Ангелов, който отпадна след квалификациите.

При 15-годишните юноши златото отиде при Тодор Янков (категория +50 кг.). Самуил Стоев и Марин Енчевски също се връщат със златни медали – в групата на 16-17-годишните (категория до 60 кг и 65+). В същата възрастова група и категория Радослав Нешев се класира втори, а бронз в категория до 65 кг завоюва Петър Добрев.