Начало Кикбокс и муай тай Наш кикбоксьор бе обявен за номер 1 на Европейското първенство

Наш кикбоксьор бе обявен за номер 1 на Европейското първенство

0

Поредного голямо признание за българския кикбокс дойде с едно индивидуално отличие на завършилото Европейско първенство във всички стилове за деца, юноши и кадети. Световната асоциация на кикбокс организациите WAKO, която бе организатор на надпреварата, обяви българин за „Най-добър“ във всички татами стилове и възрасти на шампионата.

Отличието завоюва Емил Кроснов, който триумфира с титлата в дисциплината „пойнтфайтинг“ при юношите старша възраст (16-18 години) в категория до 63 килограма. Това се случва за първи път в историята на родния кикбокс, а на Европейско първенство за първи път състезател в тази дисциплина е отличен пред останалите.

Кроснов стигна до първото място в най-сериозната конкуренция на този шампионат, където имаше 20 бойци, а битките, които се водеха бяха ожесточени. Нашият талант получи приза си лично от президента на Президент на най-голямата Световна асоциация на кикбокс организациите WAKO Kickboxing Рой Бейкър.

Припомняме, че исторически България стана и отборен шампион в категорията „пойнтфайтинг“.

Всички медалисти за България от първенството може да видите ТУК.