Начало Кикбокс и муай тай Втора титла за България от Световното по кикбокс

Втора титла за България от Световното по кикбокс

0

Втора световна титла за България! След вчерашния триумф на Албена Ситнилска при жените на киклайт контакт (категория до 55 кг.), днес и Борислав Радулов ни зарадва със златен медал от Световното първенство в Анталия.

Националът ни спечели безапелационно финала при мъжете в стил пойнтфайтинг, категория до 57 кг. Радулов се изправи на Татами 2 срещу руснака Рафаел Айсов и категорично го надигра.

Триумф във финала на Борислав Радулов

Преди него на Татами 1 излезе друг представител на Българската Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай – Кирил Илиев. Благоевградчанинът игра финал в стил киклайт контакт при мъжете до 57 кг. Той отстъпи пред словенеца Якоб Симнич, но си тръгва с гордо вдигната глава и сребърен медал.

Така официално приключи и българското участие на Световното първенство по кикбокс в Анталия (Турция), организирано от Световната асоциация на кикбокс организациите WAKO. Равносметката от 11-те ни състезатели е шест медала – 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови отличия. Отборът се прибира в България в неделя.