Начало Други България ликува на Европейското първенство по таекуондо

България ликува на Европейското първенство по таекуондо

0

Българските състезатели продължават да впечатляват на Европейското първенство по таекуондо ITF в Римини (Италия). След спечелените 14 медала до вчера следобед, днес вече отличията сa 26! Отличната подготовка по време на едномесечния лагер в Благоевград дава своите резултати.

На континенталния шампионат участват 867 състезатели от 30 държави.

Новите отличия бяха спечелени с невероятното себераздаване от Николай Василев (спаринг, юноши старша, 57 кг), който взе бронзов медал. След него на подиума отново на третата позиция се качи Илчо Машев (юноши старша, 75 кг). Девойките младша възраст преодоляха всички конкуренти за златните медали, а Катрин Гемкова също беше безапелационна за първото място при девойките старша възраст, до 58 кг.

В дисциплината “специална техника” женският ни национален отбор стана европейски шампион и бе бурно аплодиран при награждаването си.

Кирил Илиев също от днес е европейски №1, след като на спаринг при мъжете (52 кг) не остави никакъв шанс на конкурентите си. Николай Петков (мъже, над 92кг) също се представи успешно, печелейки заслужен златен медал. Кристиан Ранчов стана втори при мъжете до 52 кг. Валерия Андреева си тръгва от Италия с бронз на спаринг девойки, старша – 65кг. В същата дисциплина, но в категория до 52 килограма, Александра Димитрова остана трета в генералното класиране. Йордан Стаев спечели бронз на “специална техника” при мъжете, а Атанас Янчев също стигна до третото място на спаринг (мъже, 71 кг).

Европейското първенство в Римини продължава до тази вечер със спаринги при мъжете и жените, както и отборните надпревари в различните дисциплини. Утре сутрин националите ни тръгват към България.

Красиан Митев Красиан Митев е роден на 25.06.1995 година в град София. Учи Право в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като редактор в сайта Sportnamasa.com от февруари до юли месец 2017 година. От септември месец 2017 година е част от първия български спортен сайт Topsport.bg. В началото на октомври месец 2018 година започва работа в популярния портал за бойни спортове - Boec.BG, а и за международната му версия Boec.COM.