Начало Други Красен Кралев награди „Рицаря“

Красен Кралев награди „Рицаря“

0

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев връчи почетен плакет на ММС родния таекуондист Денис Димитров за завоювания сребърен медал от Световното първенство по таекуондо за кадети.

На шампионата в Узбекистан, „Рицаря“ спечели сребърно отличие в кат. до 53 кг. Димитров изигра изключително силни мачове в Ташкент, записвайки три победи и само една единствена загуба на финала. Сребърното отличие от Световното първенство, както и петте златни медала, които Денис Димитров спечели тази година от турнири G-Class, изкачиха българина до най-високото място в световната ранглиста по таекуондо.

„Благодаря на Денис за това, че успешно защитава честта на България на големи спортни форуми и му пожелавам още по-големи успехи в по-високите възрасти„- написа Красен Кралев на профила си във фейсбук.

С плакет бе награден и треньорът на Димитров – Ангел Кирчев. В момента младата ни надежда се подготвя за предстоящото Балканско първенство, което ще се проведе в Самоков от 13-ти до 15-ти септември.