Начало Самбо и бойно самбо Три бронзови медала за България от втория ден на Европейското по самбо

Три бронзови медала за България от втория ден на Европейското по самбо

0

Страхотно представяне на българите на европейското първенство по самбо и бойно самбо в Хихон, Испания продължава. Във втория ден от шампионата националите ни грабнаха три бронзови медала.

При дамите до 80 кг. Илина Стоянова завоюва бронза след три много тежки битки. Те надви представителката на традиционно силната Русия Екатерина Сазонова в първата си схватка, но след това загуби от украинката Халина Ковалска. В битка за третото място тя победи Ивон Горисен от Холандия.

Най-лекият ни представител при мъжете Борислав Янаков остана на крачка от битката за златния медал в категория до 57 кг. Състезателят на клуб „Шун Джудо“ надигра Стивън Блот в първия кръг, но за съжаление в полуфинален сблъсък загуби с 5:4 точки от руснака Владимир Гладких. В битката за трето място бронзовият медалист от световното първенство в Букурещ 2018 г. показа истински боен дух и завърши участието си с трудна победа с 1:0 точки над представителя на Азербейджан Ейваз Бакхшиев.

Ашот Мартиросян също си тръгва от Испания с медал. В една от най-оспорваните категории до 74 кг. той записа три победи и една загуба. Националът ни стартира ударно и пребори Давид ван Дорн (Холандия) и Атос Лосиньоли (Италия), но за съжаление в битка за място на финала бе отстранен от Систиян Папу (Беларус). В двубоя за третото място Ашот категорично доминира Какха Мамулашвили от Грузия с 5:0 точки.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".