Начало Киокушин Петима българи стигнаха финалите на KWU Европейското по киокушин

Петима българи стигнаха финалите на KWU Европейското по киокушин

0

Петима национали на Българската карате киокушин федерация се класираха за финали на KWU Европейското първенство за мъже и жени, което се провежда в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна.

В шампионата участват бойците от 19 държави, а девет българи излязоха в елиминационните двубои на двете татамите. Boec.BG e официален медиен партньор и предава цялото първенство НА ЖИВО.

При дамите Никол Харизанова започна от втория кръг и категорично победи Екатерина Юшкевич (Беларус) в категория до 65 килограма. В спора за шампионската титла ще излезе срещу Полина Попова (Русия).

При 55-килограмовите Ия Костова си заслужи място на финала след успех над Александра Канцавенка (Беларус) и на татамито във финала ще срещне Любов Бакина (Русия).

Участничката на SENSHI Ана Издебска загуби от силната рускиня в полуфинала и взима бронз.

Трима национали на България са с шанс за европейска титла при мъжете. Дилян Николов спечели много зрелищна битка с нидерландеца Сакван Араб, който е ученик на К1 легендата Семи Шилт.

Победният му марш в категория до 65 килограма продължи и в полуфинала срещу руснака Иван Гринчук. Така ще се бие с друг руснак за златото – Станислав Никулин.

Кристиян Дойчев събра овациите на всички в залата със зрелищен нокаут над Войчтек Крейжар (Чехия) и на финал до 90 кг излиза срещу Дмитрий Соловьов (Русия).

При най-тежките Васил Димитров победи след допълнителен рунд коравия Руслан Самедов (Русия) и ще се бие отново срещу руснак – Юрий Строганов, за европейската титла.

Финалите са от 14:30 часа, веднага след октриваща церемония. Можете да ги гледате на живо ексклузивно на сайта ни Boec.BG.

Виктория Наскова (50 кг) остана с бронзов медал след загуба от рускинята Джунай Алиева. Кристeaн Добрев също е трети в Европа.

На 80 кг той даде отпор на силния Богдан Цуриман, но румънецът спечели битката със страхотните си лоу кикове.

Снимки: Студио „Леземанн“

Красиан Митев Красиан Митев е роден на 25.06.1995 година в град София. Учи Право в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като редактор в сайта Sportnamasa.com от февруари до юли месец 2017 година. От септември месец 2017 година е част от първия български спортен сайт Topsport.bg. В началото на октомври месец 2018 година започва работа в популярния портал за бойни спортове - Boec.BG, а и за международната му версия Boec.COM.