IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Бургас приема исторически турнир по бразилско жиу-жицу през юни

GFT Burgas Open ще бъде първото официално състезание под егидата на новата Българска федерация по БЖЖ, а организаторите обещават по-достъпни условия за участие и силна конкуренция.

Бургас приема исторически турнир по бразилско жиу-жицу през юни

На 6 юни Бургас ще се превърне в център на българското бразилско жиу-жицу, след като приеме GFT Burgas Open – първото състезание, организирано под ръководството на новосъздадената Българска федерация по БЖЖ. Надпреварата ще се проведе в обновената спортна зала „Младост“ и се очаква да събере състезатели от цялата страна и чужбина.

Една от основните цели на федерацията е да направи спорта по-достъпен за повече практикуващи. С решение на Управителния съвет таксите за участие са намалени значително спрямо досегашните стандарти, което е ясен знак за нов подход в развитието на бразилското жиу-жицу у нас.

Турнирът е отворен за представители на всички клубове и академии, като участниците ще могат да се включат в няколко дивизии – Juvenile (юноши), Adult (възрастни), Master (ветерани), както и Open Class, където ще мерят сили състезатели от различни категории и нива.

 

Граплинг и BJJ