Шакур Стивънсън спечели с нокаут в 6-я рунд двубоя си срещу Феликс Карабайо от първата гала-вечер, проведена в Лас Вегас след избухването на пандемията от коронавирус.
Шоуто предложи 5 двубоя в празната зала на „MGM Гранд“, като защитата на титлата във версия WBO в категория „перо“ беше основното събитие. Напълно очаквано, 22-годишният американец с обратен гард доминира изцяло над 11 години по-възрастния си съперник, като го свали в нокдаун още в първия рунд след тежък удар в тялото. В 6-я рунд пък ляв ъперкът на Стивънсън отново просна Карабайо на ринаг, като реферът Тони Уийкс набързо прекрати двубоя.
https://twitter.com/ESPNRingside/status/1270543999758204930
„Откри ми се широко и го хванах между ударите му, точно в средата. Дойдох, за да го разкарам от тук. Рано започнах да го удрям с всичко, което мога. Няколко пъти го разтресох. Отнесе много бой и започнах да се чудя дали ударите в главата ще свършат работа, затова тръгнах да атакувам тялото“, каза Стивънсън след мача.
Първоначално шампионът трябваше да защитава пояса си срещу Мигел Мариагуа в Ню Йорк, но пандемията провали двубоя.