IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Дейвид Хей: Никой не ме е смазвал така, както Белю

Tony Bellew, David Haye

Tony Bellew, David Haye

На планетата ни има един боксьор, който със сигурност знае що за боксьор е Тони Белю. И това без съмнение е Дейвид Хей. Бившият световен шампион при най-тежките се изправи два пъти срещу "Бомбардировача" от Ливърпул и два пъти загуби с технически нокаут. И докато първият мач през 2017 г. беше оспорван, то реваншът от 2018-та бе всичко друго, но не и равностоен. 35-годишният Белю изцяло контролираше сблъсъка, перфектно скъсяваше и увеличаваше дистанцията между двамата боксьори, нанасяйки в същото време далеч по-точните и навременни удари. Именно това бе и последният мач в бляскавата кариера на Хей, който няколко месеца по-късно влезе в мениджърския бизнес. Запитан какво мисли за своя сънародник и за предстоящата му мегабитка срещу неоспоримия крал на полутежката дивизия - Олександър Усик, Хей бе прям до мозъка на костите си: "Тони ми е приятел. Освен това мога да кажа, че той е единствения срещу когото съм се изправял и съм ял толкова здрав бой. Уж не беше нищо лично, но той си ме смаза по всички параграфи. [caption id="attachment_21558" align="aligncenter" width="650"] twitter.com[/caption] Освен всичко друго съм му и голям фен и ще му стискам палци в събота. За мен самия ще е по-добре, ако той спечели, защото тогава ще мога да кажа "Той победи Усик, какво искате от мен". В първия мач помежду ни, хората го отписваха. Всички до един. Но Тони е ловък боксьор и постоянно ти се изплъзва, а в нашия спорт това си е за страх. Но трябва да дадем заслуженото и на Усик - беше номер едно при аматьорите, сега е номер едно и при професионалистите. Хората подценяват работата му с краката и защитата му, но той заслужава само и единствено уважение", завърши промоутърът на Дерек Чисора.
Бокс