На 26 юли в мексиканския град Веракрус ще се проведе боксова гала, която вече предизвиква сериозни дискусии в спортната общност. Причината е дебютът на едва 12-годишната Ромина Кастан в професионалния бокс – факт, който поставя въпроси относно възрастовите граници и безопасността в спорта.
Съперничка на Ромина ще бъде 21-годишната Гуадалупе Медина, която има 10 победи в професионалната си кариера. Разликата във възрастта и физическото развитие между двете състезателки е съществена, което предизвиква критики от специалисти и привърженици на бокса по целия свят.
Ромина започва да тренира бокс на шестгодишна възраст, а с аматьорски състезания се занимава от осемгодишна. Според информация от нейния екип, тя има зад гърба си над 50 аматьорски победи. Тренирана е от баща си, Исак Кастан, който е и нейният главен треньор.
Подобни случаи са изключително редки в историята на бокса. Един от най-известните е този на британския боксьор Нипър Пат Дейли (Патрик Клифърд Дейли), който прави своя професионален дебют през 1923 г. на едва 10-годишна възраст. Той провежда 119 двубоя (99 победи, 11 загуби, 8 равенства), преди да се оттегли от спорта на 17 години.


Истина е: Лапорта връща Меси в Барса!
Глобиха Челси с 10 750 000 паунда
Пеп обясни как Ман Сити ще изрита Реал
Пирин застана плътно зад Занев
Как Гюлиян съчетава традиция, стил и модерно усещане в света на часовниците и бижутата?
Бизнесменът Христо Бургазлиев е застреляният в Бургас, самоубил ли се е?
Израел има подробно разработени планове за още три седмици война
Заради опасна болест: БАБХ постави лозя под карантина
Мъж се самоуби посред бял ден в Бургас
Брутален побой в село Тетово - 33-годишен нападна съсед с дървен сап
BMW с нова цел – равни продажби на EV и ДВГ през 2030
Peugeot представи новия си двигател Turbo 100
Това е най-скъпият Mercedes-Benz 500 E на света
Porsche направи уникален автоматик, за да спаси механичните скорости
Процесът по прехода към еврото у нас е приключил – 89% от левовете са изтеглени
САЩ искат помощ за Ормузкия проток, но съюзниците се страхуват от война с Иран
Реал ще довършва Сити с Мбапе и Белингам
Неочаквано – Леонардо ди Каприо доведе Витория Черети на Оскарите
Морбили - намалена ваксинация и риск за разпространение
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Ед Шийрън разкри кой е бил най-лошият ден в живота му