IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Итаума към Фюри: Защо да не се боксираме?

Талантът иска битка за световна титла

Итаума към Фюри: Защо да не се боксираме?

Младият талант в тежка категория Моузес Итаума (13-0, 11 нокаута) подкрепи колегата си ветеран Тайсън Фюри, който каза, че боксът е твърде скучен в наши дни.

Итаума вярва, че тежката категория би могла да се възползва от малко действие. Той беше цитиран от Mirror: „Мисля, че съм съгласен с това. Всъщност е малко скучно. Дори мога да говоря за себе си. Хората винаги ме питат: „Пич, кога най-накрая ще се биеш за титлата?“ Трябва да разберете, че не е толкова просто. Достигнах определено ниво. Искам да се бия на по-високо ниво. Но опонентите ми не искат.“

Итаума обяснява, че боксът е сложна смесица от фактори: „Това се случва и когато бойците са неактивни. В момента Фабио Уордли и Олександър Усик държат всички пояси. И така, какво да правя? Изглежда, че съм високо класиран от почти всяка организация. Изглежда, че трябва да ми бъде предложен шанс за титлата. Но е очевидно, че Усик, например, си е спечелил правото да прави каквото си поиска. И не искам да се бия с Фабио, тъй като тренираме в една и съща зала.“

Моузес беше помолен да оцени вероятността от битка с Фюри: „Той също така си е спечелил правото да прави каквото си иска. Но ако феновете са заинтересовани... Ако реши, че това е добър ход за кариерата му, тогава защо не? Въпреки че, реалистично погледнато, силно се съмнявам, че тази битка ще се състои.“

Снимка: БГНЕС

Бокс