Българският национал Ясен Радев осигури още едно отличие за страната ни на 77-ото издание на международния боксов турнир Купа Странджа, след като се класира за полуфиналите в категория до 55 килограма.
Радев изигра изключително драматичен двубой срещу представителя на Турция Баран Киркгьозлер, който вдигна публиката в зала „София“ на крака. Българинът започна по-колебливо и отстъпи първия рунд, но след това демонстрира сериозен характер и промени напълно хода на срещата.
С агресивна игра и серия от точни комбинации Радев пое инициативата, наложи своя ритъм и стигна до убедителна победа с 5:0 съдийски гласа. Успехът му гарантира минимум бронзов медал от турнира.
В полуфиналите българският боксьор ще се изправи срещу украинеца Максим Зименко в битка за място на финала.
Билети за турнира се продават онлайн чрез платформите Urbo и Kupibileti, като входът е 10 евро за целия ден, а за деца и младежи до 18 години посещението е безплатно.


Fifty-Two Seconds to Victory: Paddy Pimblett Submits Benoît Saint Denis in Sensational UFC 329 Display
Heartbreak in Las Vegas: Conor McGregor’s Comeback Ends in Bizarre Injury Loss to Max Holloway
Синер подчини и Зверев за нов триумф на „Уимбълдън“
Провал или милиони към Разград? Ето какво се случва с трансфера на Станич в Олимпиакос
Световен шампион сравни Тухел с Бекенбауер
Ще отстрани ли Левски Борац? Ето какво показва историята
Тежка катастрофа затвори Прохода на републиката, има загинал
Обвинение и 5 000 евро гаранция за хванатата да шофира с алкохол дъщеря на бивш столичен общински съветник
Синер покори отново Уимбълдън след епичен финал със Зверев
МОН предлага таксите за платено обучение да не могат да нарастват с повече от 20%
Зодиите, които ще открият любовта и щастието това лято
Възкръсването на легендата: Тествахме новата Honda Prelude
Как Chrysler пропусна да се конкурира с Ferrari
Никога не сте виждали такъв Франкенщайн!
Как Льо Ман 2026 роди нова глобална марка
Ормузкият проток е отворен въпреки твърденията на Иран, обяви морска организация
Бърнам трябва да се еманципира от Стармър, ако иска да успее на Даунинг стрийт
Шиникова стартира с експресна победа и „геврек“ в Истанбул
Силови тренировки – 7 начина, по които променят тялото ви
Лесна бисквитена торта без печене