IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Гасиев за Итаума: Не съм го гледал много, но нека се бием!

"Аз съм шампионът и имам претендент пред себе си, нека се боксираме", заяви руснакът

Гасиев за Итаума: Не съм го гледал много, но нека се бием!

Руснакът Мурат Гасиев (33-2, 26 нокаута), който спечели регулярния пояс на WBA в супертежка категория след нокаут над Кубрат Пулев, би се изправил срещу най-талантливия боксьор в категорията, британеца Моузес Итаума (13-0, 11 нокаута), без да се замисля.

И е готов да пътува до Великобритания за това.

„Разбира се, че бих се бил с него“, увери Мурат. „Защо не? Аз съм шампионът и имам претендент пред себе си. Аз и всички истински бойци сме тук за истински битки. Никога не съм бягал от никого и съм готов да се бия с всеки, навсякъде. Всичко, от което се нуждая, е опонент, съдия и моят отбор – и съм готов да изляза на ринга.“

„Бих искал да се бия във Великобритания, защото мечтата ми е да се бия там“, добави той. „Харесва ми Великобритания, феновете на бокса, атмосферата. Искам да изпитам всичко – хората, кухнята, манталитета, а също и да отида на футболен мач. Аз съм фен на Реал Мадрид, но бих искал да гледам мачове от всички топ британски клубове.“

Говорейки конкретно за Итаума, Гасиев отбеляза: „Не съм гледал много от битките му – само кратки видеа и акценти. Но знам, че е млад, много талантлив и физически силен боец ​​с добър удар. Той има светло бъдеще, защото има силен промоутър, отбор и треньор. Ще видим какво ще се случи по-нататък.“

„Твърде рано ли е да се бие с мен? Ще можем да отговорим на този въпрос едва след битката“, заяви Мурат. „Майк Тайсън стана шампион на много млада възраст, така че никога не се знае. Едва след битката можем да кажем дали е било твърде рано или, обратно, твърде късно.“

Снимка: БГНЕС

Бокс