В петък медиите в Германия изненадаха с новината, че тяхното момче Том Шварц ще премери сили с бившия световен шампион Тайсън Фюри. Boec.BG ви съобщи, че най-вероятно промоутърите ще официализират сделката след мача на Кубрат Пулев с Богдан Дину.
Така и стана - битката ще бъде на 15 юни в Лас Вегас.
"Аз съм много здрав, готов съм, нямам търпение за мача. Шварц е непобеден, млад, свеж и амбициозен", заяви Фюри.
https://twitter.com/frankwarren_tv/status/1109537655870668808
Въпреки ласкавите думи от британеца, експертите гледат с пренебрежение на тази среща. Мнозина очакваха да го видят срещу Дилиан Уайт или Карлос Такам, а защо не и срещу Кубрат Пулев.
Том Шварц има 24 победи и това ще е най-голямото изпитание в кариерата му до момента. Като професионалист се е бил само в родината си и 2 пъти в Чехия.
Това ще бъде първи двубой на Фюри като част от промоутърската агенция "Top Rank", към която част е и Кубрат Пулев. Наскоро той подписа мултимилионен договор с гигантите от "ESPN".