IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Джо Роган с остра критика към съдийството в мача Усик – Верховен

Коментаторът нарече решението „обир“ и постави под съмнение спирането в 11-ия рунд

Джо Роган с остра критика към съдийството в мача Усик – Верховен

Популярният коментатор на UFC Джо Роган отправи сериозна критика към съдиите и рефера от двубоя между Олександър Усик и Рико Верховен, проведен в Египет.

Роган оспори както съдийските карти, така и начина, по който е бил спрян мачът в 11-ия рунд, като определи развоя като крайно несправедлив към холандския кикбоксьор.

„Това е пълен обир. Чувствах се сякаш Рико печелеше с 8-2 в рундове. Мислех, че Верховен води с 8-2 преди 11-ия рунд. Мачът не трябваше да бъде спиран по този начин“, заяви Роган, цитиран от Bloody Elbow.

Той допълни, че според него прекратяването е дошло в изключително спорен момент, почти на границата на края на рунда.

„Само една секунда оставаше! Това буквално беше краят на рунда. Реферът спря битката, когато рундът вече беше приключил. Това беше лошо спиране“, каза той.

Роган също така постави под съмнение нивото на съдийството в срещата.

„Който и да е съди тази битка, беше некомпетентен. Тези хора са шега“, добави той.

Въпреки критиките, резултатът остава победа за Александър Усик с технически нокаут в 11-ия рунд, а екипът на Верховен вече е подал официален протест срещу решението.

Според съдийските карти двубоят е бил изключително равностоен след 10 рунда, като две от трите карти са показвали равенство към този момент, което допълнително подхранва споровете около финала на срещата.

Бокс