Бившият световен шампион в тежка категория Анди Руис-младши обяви, че голямата му цел е отново да се изкачи на върха на професионалния бокс.
Мексикано-американецът ще се завърне на ринга през септември след продължително отсъствие, причинено и от контузия на ръката. Първото препятствие пред него ще бъде непобеденият поляк Дамиан Книба.
Руис остана в историята през юни 2019 г., когато шокира света, побеждавайки Антъни Джошуа с технически нокаут в шестия рунд и се превърна в първия мексикано-американски световен шампион в тежка категория.
По-късно той призна, че след този успех не е поддържал необходимата дисциплина и не е бил в оптимална форма за реванша с Джошуа шест месеца по-късно, който загуби по точки.
Оттогава Руис се качи на ринга само три пъти – срещу Крис Ареола, Луис Ортис и Джарел Милър, като последният му мач през август 2024 г. завърши с равенство.
Сега американецът отново работи с дългогодишния си треньор Мани Роблес, който беше до него и при сензационната победа над Джошуа.
„Отново сме заедно и отборът ни е по-силен от всякога. Работим отлично, разбираме се прекрасно и вършим необходимата работа“, заяви Руис пред talkSPORT.
Бившият шампион не крие, че мечтае за втори световен триумф.
„Искам да стана двукратен световен шампион в тежка категория. Искам титлата на WBC и пояса на списание The Ring. Това са последните отличия, които липсват в колекцията ми. Възможността е пред мен и трябва да работя здраво. Искам отново да бъда шампион и знам, че мога да го постигна, защото вече съм го правил“, каза Руис.
Преди да започне да мисли за нов шанс за световните титли, 35-годишният боксьор трябва да преодолее сериозното предизвикателство в лицето на високия и непобеден Дамиан Книба, който ще се опита да провали плановете му за завръщане сред елита на тежката категория.


Kamaru Usman says he has the style to dethrone Islam Makhachev
Three Super Fights Complete the SENSHI 33 Fight Card
Ariel Helwani: Ian Garry Proved Islam Makhachev Is Beatable
Arman Tsarukyan: ''Ian Garry Did NOT Believe Enough in Himself!''
Спортът по телевизията днес, 19 август
Веласкес е оптимист: Доминирахме, всичко е възможно!
Мачовете по телевизията днес, 19 август
Вуцов се закани на АЕК за реванша
Шакира не дава гаджето на Пике да бъде под един покрив със синовете ѝ
Шампионска лига: Левски остави интригата за Атина - 0:0
Николета Лозанова съблазнява по червено бельо
860 кг тютюн и над 1500 кутии цигари откриха в изоставена кариера край Враца
Непоносима смрад, изпражнения: Кози се гледат в неподходящи условия
Узурпиране на част от плаж "Корал": Забиваш чадър и не го местиш до края на почивката
Енергиен тласък и успех за 3 зодии на 19 август 2026 г.
Грандиозно фенско шествие в София и препълнени трибуни за "Левски" - АЕК (СНИМКИ)
Първото поколение на BMW X5 получи V10 и ръчни скорости
Защо страничните огледала са обречени на изчезване
Опасна мода взима жертви по пътищата
Шофирането без навигация може да ви предпази от Алцхаймер
Мартин Търпанов: Финансирането на AI зависи все повече от облигационните пазари
Проф. Радулов: Трудно ще докажат проявите на неонацистката група в Пловдив
Газовите централи за центрове за данни ще вдигнат емисиите в САЩ с 20%
Три супер битки допълват бойната карта на SENSHI 33
Баба Рания сияе! Кралицата показа новородените си внучки
Може ли ходенето пеша да замени кардиото?
Дневен хороскоп за 19 август, сряда