IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Станка Златева: Българската борба има бъдеще и то вече печели медали

Федерацията отчете европейското в Самоков като изключително успешно за младите национали

Станка Златева: Българската борба има бъдеще и то вече печели медали

Българска федерация по борба определи представянето на националните състезатели на Европейското първенство за кадети и кадетки в Самоков като изключително успешно.

От федерацията подчертаха още, че шампионатът е получил висока оценка за организация и домакинство от United World Wrestling.

В последния ден от първенството България добави още един златен и един сребърен медал към актива си, а младите ни таланти затвърдиха силното представяне на родната борба.

Европейски титли спечелиха:

Георги Мърков-младши (60 кг, класически стил)

Николай Илиев (71 кг, свободен стил)

Сребърни медали завоюваха:

Андреа Нисева (61 кг)

Радослав Великов (45 кг)

Стефан Стефанов (110 кг)

Близо до отличията останаха и Мерт Мустафов (55 кг) и Петко Саракостов (65 кг), които достигнаха до малките финали за бронзовите медали.

Президентът на федерацията Станка Златева заяви, че резултатите са доказателство за правилната посока, поета от ръководството.

„Преди една година поехме ръководството на федерацията с ясния ангажимент да върнем българската борба към нейните корени – да се дава път на младите български таланти и състезатели, изградени от родните клубове и треньори. Днес вече виждаме резултатите. Промяната е факт“, каза Златева.

От Управителния съвет на федерацията посочиха, че успехите са плод на целенасочената работа с подрастващите, доверието към българските специалисти и развитието на школите в страната.

„Тези деца са лицето на новата българска борба – талантливи, дисциплинирани и изградени в българските клубове. Те вече връщат България там, където е нейното място – сред водещите сили на европейската и световната борба“, добави Златева.

От федерацията благодариха на треньорите, клубовете, родителите, организаторите и доброволците за успешното провеждане на шампионата.

„Българската борба има бъдеще. И това бъдеще вече печели медали“, заявиха още от ръководството на федерацията.

Борба