На 28 февруари от 19:00 часа Дворецът на културата и спорта във Варна отново ще бъде епицентър на бойните спортове с юбилейното издание SENSHI 30, в което ще участват бойци от 13 държави – Япония, Азербайджан, Казахстан, Демократична република Конго, Португалия, Испания, Унгария, Словения, Молдова, Албания, Гърция, Румъния и България. Международната бойна верига ще отбележи събитието с исторически момент – първия Grand Prix турнир в категория до 75 кг, който ще определи първия шампион на SENSHI в тази дивизия. В надпреварата ще се включат 12 елитни бойци, а форматът е безкомпромисен – фул контакт правила, директни елиминации и три последователни двубоя в рамките на една вечер, като само един ще издържи до края и ще влезе в историята.
Екипът на Boec.bg се свърза с Айбек Аманов (Казахстан), участник в един от резервните двубои на Grand Prix турнира, който ще се изправи срещу младата българска надежда Виктор Крашевски, за да разбере повече за подготовката и очакванията му. Познат на публиката на SENSHI като победител в KWU SENSHI World Cup for Amateurs 2025 и многократен азиатски шампион по киокушин, 21-годишният боец с прякор „Степният воин“ влиза в битката с увереност, изградена върху повече от 15 години в бойните изкуства. Той признава, че най-голямото вдъхновение по пътя му са семейството, треньорите и дисциплината, която спортът изгражда, а единственият му страх е, че може да не достигне пълния си потенциал.
Подготовката му следва строг режим с двуразови тренировки – кондиционна работа сутрин и техника със спаринг вечер, като именно спарингът остава любимата му част, защото го подготвя най-добре за реалните битки. Аманов вярва, че ключът към успеха е балансът между физическата и менталната подготовка, постигнат чрез дисциплина, фокус и контрол над емоциите. За него шампионът трябва да притежава сила, уважение и постоянство – качества, върху които работи всеки ден.
Въпреки младостта си, казахстанецът вече има запомнящи се битки зад гърба си, като най-ценни за него са тези, които са изпитали характера му, а не само уменията му. Той подчертава, че всеки боец в SENSHI е опасен по свой начин и очаква професионална и добре организирана атмосфера, каквато е видял в България. Извън ринга намира баланс в спокойствието, времето със семейството и личностното развитие, а в трудните моменти се мотивира, като си напомня целите си и отказва да се предаде.
В навечерието на двубоя срещу Крашевски Аманов е фокусиран, спокоен и готов да покаже стратегията си на ринга. Той описва SENSHI с три думи – чест, сила и уважение – и отправя кратко послание към съперника си: да направят зрелищна битка за феновете. За публиката обещава нещо още по-голямо – силно изявление, което да накара всички да запомнят името му. „Малко хора ме познават, но след този мач ще ме запомнят“, заявява уверено „Степният воин“, готов да остави своя отпечатък на историческата гала SENSHI 30.
Не пропускайте международната галавечер SENSHI 30 с историческия първи Grand Prix турнир в категория до 75 кг и три супер битки, която ще се проведе на 28 февруари от 19:00 часа в Двореца на културата и спорта във Варна. Билети за бойното събитие все още могат да бъдат закупени от мрежата на Eventim.bg, а вечерта ще бъде незабравима.
SENSHI 30 се организира със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League), както и със специалната подкрепа на ЗАД „Армеец“, MAX Sport, „България Еър”, М Кар Груп – BMW дилър и „Св. Св. Константин и Елена Холдинг“. Медийни партньори на SENSHI 30 са Boec.bg и Boec.com, Bulgaria ON AIR, MAX Sport, TrillerTV, Beyond Kickboxing, Gol.bg, Sportal.bg, Dir.bg, Topsport.bg, KWUnion.com, KyokushinКarate.News и Fighto.News.


Изненадващ „трансфер“! Левски привлече Валери Божинов
Уникално! Нещо невиждано се случи на Мондиал 2026
Рекорд! Пикфорд стана №1 за Англия
Последно сбогом с Мартин Велев на 14 юли в София
Паднали дървета, силен порой удари София, екипи проверяват критични точки в града
Кои от любимите ни храни имат малко мазнини?
България изпрати по последния й път поетесата Надежда Захариева, оставила незаличима следа
Как мислят извънземните: Възможен ли е разум, напълно чужд на човешкия?
Проливен дъжд и гръмотевици наводниха улици в София (+ВИДЕО)
България си взе последно сбогом с Надежда Захариева
Възкръсването на легендата: Тествахме новата Honda Prelude
Как Chrysler пропусна да се конкурира с Ferrari
Никога не сте виждали такъв Франкенщайн!
Как Льо Ман 2026 роди нова глобална марка
Ормузкият проток е отворен въпреки твърденията на Иран, обяви морска организация
Бърнам трябва да се еманципира от Стармър, ако иска да успее на Даунинг стрийт
Шиникова стартира с експресна победа и „геврек“ в Истанбул
Силови тренировки – 7 начина, по които променят тялото ви
Лесна бисквитена торта без печене