Истинско бойно зрелище и епични сблъсъци очакват феновете на бойните спортове на 30 май от 19:30 ч., когато SENSHI 31 Gladiators ще превърне Античния театър в Пловдив в арена на сила, техника и непримирим дух. Акцент на вечерта е Grand Prix турнирът в лека категория (до 70 кг) – осем бойци, три битки в една вечер и само един шампион. Това е изпитание за издръжливост, стратегия и характер – място, където оцеляват най-силните.
Сред участниците в престижната надпревара е и японецът Хирокацу Мияги, който се завръща на ринга на SENSHI с амбицията да докаже, че принадлежи към световния елит. Екипът на Boec.bg разговаря с него преди едно от най-големите предизвикателства в кариерата му.
Мияги тренира бойни изкуства повече от 14 години, а корените на бойния му дух идват от родната Окинава и силната състезателна култура, с която е израснал. Първоначално желанието му е било просто да стане по-силен, но с времето открива тръпката от това да преминава отвъд собствените си лимити. Подкрепата на близките му също се превръща в огромна мотивация и именно тогава решава да посвети живота си на професионалния кикбокс.
Японецът признава, че въпреки опита си все още има страхове – от загуба, от контузии или да разочарова хората, които вярват в него. Според него обаче истинският боец е този, който излиза на ринга въпреки страха.
Подготовката му за SENSHI Grand Prix е изградена около една основна цел – победата. Сутрините му са посветени на бягане и физическа подготовка, а вечерите – на спаринги и работа с лапи. Именно спарингите са любимата му част от тренировките, защото там изгражда инстинктите и ритъма си за реален бой.
Мияги вярва, че физическата и психическата сила са неразривно свързани. Колкото по-здраво натоварва тялото си, толкова по-силен става психически. За него качествата на един шампион са постоянство, отдаденост и непреклонно желание за победа, а самият той смята, че все още има огромен потенциал за развитие.
Сред най-запомнящите се моменти в кариерата му е участието му в RISE, където е трябвало да се бие под огромно напрежение и високи очаквания. Именно там според него е бил истински изпитан характерът му. Достигането до шестото място в ранглистата на RISE определя като едно от най-големите си постижения, но подчертава, че то е резултат не само от неговите усилия, а и от подкрепата на хората около него.
Японецът е категоричен, че в SENSHI няма лесни противници. Според него европейските бойци са физически много силни, агресивни и непредсказуеми, а именно това прави турнира толкова опасен и интересен. Той вижда сериозна разлика между японската и европейската школа – в Япония акцентът е върху техника, тайминг и стратегия, докато в Европа стилът е по-суров, физически и агресивен.
Извън ринга Мияги намира спокойствие сред природата на Окинава, край океана и в компанията на семейството и приятелите си. Сред по-необичайните му интереси е японското бойно изкуство иайдо – традиционното изкуство за боравене с катана, което според него развива дисциплина и концентрация.
В трудните моменти японецът се мотивира, като си напомня, че ако се пречупи психически, всичко приключва. Именно затова продължава да върви напред, независимо от препятствията. А към младите бойци отправя прост, но силен съвет: „Този, който продължава напред, е този, който побеждава.“
Голямата му цел е да спечели SENSHI Grand Prix и да направи името си известно по целия свят. В следващата година той иска да стане шампион на RISE и да покаже, че боец от Окинава може да достигне върха на световния кикбокс.
Мияги признава, че допълнителна мотивация за него е възможността да стигне до реванш със словенеца Само Петче, който го победи при предишната им среща. „Този път съм решен да стигна до него и да си върна“, заявява уверено японецът.
За феновете в Пловдив Мияги обещава безкомпромисна битка и непрестанна атака до последната секунда. „Ще се бия за Япония и Окинава. Искам светът да види моя стил, моята сила и бойния дух на Окинава“, казва той преди SENSHI 31 Gladiators.
Билетите за SENSHI 31 Gladiators в Пловдив вече са в продажба в мрежата на Eventim.bg не пропускайте да станете част от едно от най-големите бойни събития за годината. Централният вход на Античния театър ще отвори врати в 18:30 часа за зрителите, а входът откъм бул. "Цар Борис III Обединител" няма да работи на 30 май.
SENSHI 31 Gladiators се организира със съдействието на Професионалната лига на Световния киокушин съюз (KWU International Professional League), както и със специалната подкрепа на ЗАД "Армеец", MAX Sport, "България Еър", М Кар Груп – BMW дилър и и „Св. Св. Константин и Елена Холдинг“.
Медийни партньори на SENSHI 31 Gladiators са Boec.bg и Boec.com, Bulgaria ON AIR, MAX Sport, TrillerTV, Beyond Kickboxing, Gol.bg, Sportal.bg, Dir.bg, Topsport.bg, КWUSENSHI.com, KWUnion.com, KyokushinКarate.News, Fighto.News и Vechtsportinfo.nl.


Atanas Bozhilov Is Ready for the Next Challenge
Makhachev Expects an Early Night in Topuria vs. Gaethje Blockbuster
Томас Тухел взима ключово решение за Англия
Роберто Манчини се завръща начело на Италия
Гросо направи Италия световен шампион, а сега пое гранд
Той посече Барса, стана легенда на Ливърпул, а сега спира с футбола
Слави Трифонов пак тормози Демерджиев за истината за случая "Петрохан"
Кремъл е притеснен: Спряха охранителните камери около Путин, за да не ги хакнат от Киев
Защо се опитваме да се харесаме на хора, които не харесват нас?
Централна емисия
Учители очакват достойни заплати, разочароват се от реалността в училищата (ВИДЕО)
Тежка катастрофа в Ловешко: 15-годишен шофьор без книжка загина на място
По-евтини храни в магазините: Осем вериги се включват в кампанията "Кошница с грижа"
Volkswagen вдига цените заради новия екостандарт Euro 7
Новите модели на KIA сами ви пазят от глоби за превишена скорост
10 от най-великите шедьоври на Maserati
В Индия пускат мотоциклети на алкохол
Решението на ЕЦБ за лихвените проценти ще бъде във фокуса на пазарите тази седмица
Логистиката на сигурността на Световното в САЩ
Ираола подсилва грохналия Ливърпул със сочна "черешка"
Renault подготвя мащабна промяна на гамата си
Хали Бери и бившият ѝ Габриел Обри се събраха отново
Денталното здраве от детството до зрелостта: Пробив на млечните зъби – симптоми, грижа и чести притеснения на родителите
Звезда от Game of Thrones идва в България за Aniventure Comic Con