На 17 май, Ден на българския спорт и професионален празник на работещите в сферата на спорта, от 8:30 часа Училище по математика "Питагор" ще проведе своя спортен празник под надслов "Чиста игра".
Събитието ще се състои на двора на училището с адрес гр. София, жк. Красна поляна, бул. „Никола Мушанов“ №147, а специален гост на събитието ще бъде шесткратната световна и десеткратна европейска шампионка по самбо Мария Оряшкова.
Празникът ще бъде открит с официална церемония, след която ще последват различни активности, сред които дискусия "Чиста игра" с шесткратната световна и десеткратна европейска шампионка по самбо Мария Оряшкова, разнообразни активности и игри: щафетни игри, таекуондо, математически игри, фехтовка, баскетбол, футбол, шах, изкуства, народна топка, петанк, тенис на маса, музикални игри, колоездене и други и демонстрация със симулационни очила за употреба на алкохол или наркотици. Празникът ще завърши с церемония по награждаване на учениците.
Инициативата цели да покаже на учениците различни аспекти на "Чиста игра" – през важността на отборния дух, различните аспекти на спорта, здравословния и активен начин на живот. Участие ще вземат и водещи български спортисти, които да послужат за успешен пример и да покажат ролята на спорта към себеизграждането.


НА ЖИВО: Левски - ЦСКА 2:0, Куршума от дузпа води сините към успеха
Арбелоа проговори за Моуриньо
Хартс не успя да сложи край на хегемонията на Селтик, „детелините“ пак са шампиони
Страхотно! Наш национал триумфира с титла
Откритие в Китай: хората са използвали напреднали технологии преди 146 000 години
Кои държави в Европа изнасят най-много пластмасови отпадъци
Кирило Буданов - миротворецът, който Путин иска мъртъв
Моди: Настоящото десетилетие се превръща в ера на бедствия
Тяло на мъж с обезобразено лице е открито във Витоша
Ясен Георгиев: Публичният сектор отдавна не страни от изкуствения интелект
Турция предлага военен горивопровод към Румъния през България
Рецепта от тефтера на баба: Банички пурички
Jeep направи Wrangler за Капитан Америка
Британци атакуват рекорда за най-бърз автомобил
Mercedes отряза китайци и американци за бронираната S-Class
Hyundai прави EV по-евтини, без за променя батериите
Как Великобритания може да се върне отново в ЕС?
В "България сутрин" на 17 май от 09:30 часа: Как да опазим мозъка си и да не остаряваме?
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
За ЦСКА е чест да бие Левски
Ето я най-новата марка на BMW
Здраве и красота през пролетта и лятото – уелнес тенденциите за вас
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Day Off: Family Time на 16 май: Събитие, което не е за изпускане