За първи път в история си
Свиленград бе домакин на международен турнир по кикбокс за купа „Свиленград 2019“. В състезанието, което се проведе на 31-ви май и 1-ви юни в спортна зала „Свиленград”, се включиха общо 160 състезатели от 25 спортни клуба от страната. Те мериха сили в дисциплините лоукик, киклайт контакт и лайт контакт.

Организатор на тази международна надпревара бе
СК „Тангра 2008“, Община Свиленград и Българска Конфедерация по кикбокс и муай тай, а турнирът е част от календара на
Световната асоциация на кикбокс организациите (WAKO). В официалното откриване участваха Асен Марков - главен секретар на Министерство на младежта и спорта, Галин Димов - председател на Българска Конфедерация по Кикбокс и муай тай и инж. Георги Манолов – кмет на град Свиленград.

Двубоите започнаха след традиционното изслушване на химна на Република България и вдигане на трибагреника от възпитаници на клуба домакин.
Едновремено на ринг и татами се изиграха над 100 срещи, в които бяха определени шампионите в съответните възрастови групи и категории.
Отборно класиране по медали - ринг:
- СК „Победа” - гр. Враца
- СК „Йорк” - гр. Варна
- СК „Патриот” - гр. Дупница
Отборно класиране по медали - киклайт контакт:
- СК "Стар Тийм" - гр. София
- СК "Тангра 2008" - гр. Свиленград
- СК "Некст" - гр. Габрово
Отборно класиране по медали - лайт контакт:
- СК "Тангра 2008" - гр. Свиленград
- СК "Стар Тийм" - гр. София
- СК "Некст" - гр. Габрово

Награждаването на отборните победители бе извършено от главния секретар на Министерството на младежта и спорта Асен Марков. Всеки от призьорите получи купа и бе аплодиран от всички присъстващи в залата.
Ако турнирът се превърне в ежегоден и домакинът се докаже като добър организатор, от световната централа са обещали след пет години Свиленград да приеме и Европейска купа.
[caption id="attachment_41756" align="alignnone" width="1042"]

Снимки: Българска Конфедерация по Кикбокс и муай тай[/caption]