IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Аоияма приключи със загуба на турнира в Токио (ВИДЕО)

aoyama

aoyama

Българският сумист Даниел Иванов-Аоияма записа осма загуба на големия есенен турнир „Аки Башо“, който се проведе в японската столица Токио. В схватка от последния 15-и кръг „маегашира-7“ Аоияма падна от „меагашира-1“ Таканошо чрез хватката „ошидаши“ и завърши с отрицателен баланс от 7 успеха и 8 поражения - „макекоши“. Този резултат ще свали ранга на родния сумист за следващия голям турнир. Шампион стана „секиваке“ Шодай. В сблъсък за титлата, той надделя над „меагашира-14“ Тобизару,приключвайки надпреварата с 13 победи и само 2 загуби. Това е първи трофей за 28-годишният сумист.  В състезанието не участваха двамата велики шампиони – „йокозуна“ Хакухо и „йокозуна“ Какурю. Японското правителство разреши турнирът да се играе пред публика, макар и с известни ограничения. Допускаха се 2500 души, което е приблизително 25% от капацитета на залата в Токио.
Други