Бившият шампион на UFC в средна категория - Робърт Уитакър, ще се бие с Джаред Каноние на UFC 248 през март. Мачът беше обявен официално и ще се проведе в "T-Mobile" Арена, Лас Вегас.
Уитакър (20-5 MMA, 11-3 UFC) ще се опита да заличи лошите спомени от октомври, когато Израел Адесаня му отне пояса в дивизията. Преди това отсъства 16 месеца и беше в серия от 9 поредни победи (7 с бонус за вечерта).
Каноние (13-4 MMA, 6-4 UFC) е в серия от три поредни успеха, всеки от които с нокаут.
Преди това се представяше на приливи и отливи в най-популярната ММА верига. Преминаването му от полутежка в средна категория обаче се оказа повече от добро решение.
Очаква се да има още една битка за шампионски пояс на UFC 248.
https://twitter.com/UFC_AUSNZ/status/1207903485506797573