IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Кори Андерсън втрещи със смразяващ разказ за здравето си (СНИМКИ)

Corey Anderson

Corey Anderson

Боецът от лека тежка категория на UFC - Кори Андерсън, показа и разказа през какво е преминал в последните 5 месеца. За последно 30-годишният американец се би през февруари, когато Ян Блахович го нокаутира още в първия рунд. Оказа се, че няколко дни след това Андерсън е получил припадък и е трябвало да прекара 5 дни в спешно отделение. "Продължението" качи и снимки, които да документират тежките белези и травми, които е получил в следствие на влошеното си здравословно състояние. "21-ви февруари. Няколко дни след последният ми мач в UFC припаднах и си размазах лицето на чакъления път, по който се разхождах. Завърших в спешното, където в продължение на 5 дни ми правеха тестове на кръвта, за да разберат какво се е случило. Срещнах се с много доктори и почти всички ми казаха, че това е резултат на голямо сътресение и липса на храна и вода. Само един ми каза, че проблемът е в сърцето. Сърцето ми е спряло за кратко и това може да се повтори докато съм в клетката. Изражението ми моментално се промени. Ядосах се на всички останали доктори, защото бях много изплашен. Няколко пъти посещавах Университетската болница в Ню Йорк, където се подложих на две сложни операции на сърцето. Този ЕДИН доктор сложи край на кариерата ми, но на по-късен етап бях осведомен, че пак мога да се състезавам. Този понеделник напуснах болницата за последен път след последната процедура. В ръката си имах медицинско свидетелство, което ми позволява да се бия отново. "Поздравления г-н Андерсън, мога да ви пусна обратно към пребиването на хора", ми каза докторът. "Атлетическата комисия на щата Ню Мексико не си свърши работата. Не ми направиха нужните изследвания и ме оставиха да се прибера вкъщи. И за това платих голяма цена. Последните 5 месеца ми дадоха време да пренаредя приоритетите си. Искам да дам един съвет на другите бойци, които също като мен се бият без да мислят особено много за последствията: грижете се за себе си, особено ако сте получили тежки удари в главата. Без значение дали е спаринг или мач. Почивайте толкова, колкото е нужно. Ползвайте главата си, докато все още има нещо в нея."
ММА