Къртис Блейдс запазва позитивна нагласа след загубата от Дерик Люис на UFC Fight Night 185.
Той водеше с повече от четворно повече попадения в главното събитие на вечерта, но "Черния звяр" го нокаутира с едва шестия си точен удар.
По този начин Къртис се сбогува с мача си за титла, който по всяка вероятност щеше да получи при победа.
"Понякога си чука - друг път наковалнята", Блейдс написа в своя Instagram.
https://boec.bg/mma/lyuis-shokira-blejds-derek-prispa-favorita-ss-zverski-perkt/
"Този спорт ти позволява микроскопично поле за грешки и аз бях хванат в крачка. Случва се. Поздравления за Дерик. Не ме е срам и главата ми е високо вдигната."
Загубата сложи край на серията му от четири поредни победи.
На Блейдс му остава един мач до края на договора с UFC и предстои да разберем дали ще бъде подновен.
Последното поражение на Къртис в октагона беше от Франсис Нгану, който вече две години чака своя шанс за пояса в тежка категория.