Бившият трикратен претендент за титлата в полутежка категория на UFC, Александър Густафсон, обясни решението си да подпише с новата лига GFL, като призна, че вече не отговаря на нивото на най-силната организация в света.
„Бях в UFC през целия си живот. Те ме формираха като боец и съм горд, че се състезавах там толкова много години и имах три битки за титлата. Това беше страхотен период в кариерата ми. Но UFC е топ лигата, в която се борят най-добрите бойци в света. Ако вече не се вписваш, не трябва да се биеш там. Чувствам, че моето време в тази организация приключи.“
Густафсон, който наскоро навърши 38 години, призна, че макар все още да се смята за елитен спортист, вече не е на върха.
„Все още тренирам и искам да имам още няколко битки, но честно казано, вече не съм на нивото на UFC. Разбира се, можех да имам още една среща там, но не съм готов да приема поражения. Знам, че не мога да се представям както преди години.“
Шведът се състезава в UFC от 2009 до 2022 г., а битката му срещу Джон Джоунс през 2013 г. беше призната за „Битка на годината“. Самият Джоунс многократно е заявявал, че Густафсон е бил най-трудният му съперник. Шведът се изправи и срещу Даниел Кормие в шампионски двубой, но загуби след оспорван мач.


Стана ясно кога в Левски са повярвали, че ще детронират Лудогорец
Сан Антонио довърши Вълците и ще се изправи срещу шампиона ОКС
Секси мацка би шута на Винисиус + СНИМКИ
Христо Янев се отказва, взе важно решение за ЦСКА
Електроснабдяването в Куба бе възстановено след масовото спиране
НИМХ: Обявен е жълт код за опасност от интензивни валежи
Финалът на "Евровизия" е днес, DARA е поставена под №12
Астън Вила победи Ливърпул с 4:2, гарантира си Шампионската лига
БАБХ бракува 859 кг био храни заради фалшиви срокове на годност
Хороскоп за 16 май: Добро финансово състояние и внимание към здравето за зодиите
Ето я най-новата марка на BMW
Новият VW ID. Polo GTI - над 220 к.с. и 420 км пробег
Ето как новият модел на BYD върви на три колела
Музеен експонат отнесе глоба за превишена скорост
„Бъдещето: От образование до кариера“ поставя фокус върху уменията, които ще определят пазара на труда
Полуремарке се запали на АМ "Хемус" и предизвика задръстване (+ВИДЕО)
Никола Янков: Новото правителство може да пропилее репутационния бонус от еврото
ОФИЦИАЛНО: Байерн реши съдбата на Мануел Нойер!
„Mamma Mia!“ тогава и сега: трансформацията на любимите звезди
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Новолуние в Телец на 16 май: Мислим за пари и си поставяме нови цели