Шампионът на UFC в категория „муха“ Алешандре Пантоя не остана безмълвен след поредната си победа и защита на титлата на UFC 317. Въпреки осем поредни успеха и впечатляващата си доминация в дивизията, бразилецът остава пренебрегнат в генералната класация pound-for-pound, което очевидно го фрустрира.
„Аз съм точно зад Ислам Махачев. Мястото ми в ранглистата е абсурдно. Пет шампионски двубоя, осем поредни победи – числата не лъжат. Единственият, когото приемам над себе си, е Ислам, защото и той има числата. Но да сложите Джак Дела Мадалена над мен? Какво, трябва да победя Джак Дела, за да взема мястото му? Това няма никакъв смисъл. Време е да започнете да уважавате бойците от най-леките категории.“
Изказването на Пантоя дойде по време на пресконференцията след победата му над Кай Кара-Франс чрез събмишън в третия рунд – поредно доказателство за елитното му ниво. Въпреки това, името му често бива пренебрегвано в медиите и класациите за сметка на по-маркетируеми бойци от по-горните категории.
Патоя е сред най-активните и последователни шампиони в организацията. Той е бивш участник в The Ultimate Fighter и от дебюта си в UFC насам е натрупал победи над едни от най-опасните съперници в категорията, включително Брендън Морено, Алекс Перес и Мат Шнел.
Сега, след поредната си категорична победа, Пантоя ясно показва, че не иска просто да бъде шампион в „мухата“ – той иска уважението, което заслужава като един от най-добрите бойци в света, независимо от килограмите.


Барса вкара 5 на Севиля и отново е с 4 точки пред Реал на върха
Левски тресна Берое и крачи към титлата
Пак Малдини срещу Милан! Какво можеше да бъде и какво се получи
Черно море загуби халф за Левски
Нумерологична прогноза за 16- 22 март
Клисурски за цената на горивата: Няма как да намалим акцизите, но защитаваме граждани и бизнес
Левски би Берое и запази 9 точки пред Лудогорец
Храна от бъдещето: 3D-принтиран шоколад, гъши дроб, отгледан в лаборатория
Централна емисия
"Левски" направи нова крачка към титлата срещу "Берое"
САЩ си вкараха автогол с войната, тласкат Иран към Русия и Китай, заяви анализатор
Honda се отказва от електрическия си кросоувър
Милиардер си направи писта за Формула 1 в двора
Нов двигател на Porsche сам си произвежда горивото
Защо BMW печели, докато конкурентите страдат
Япония освобождава петрол от резервите си, САЩ призоваха азиатските страни да купуват от Америка
Белият дом няма повече инструменти за ограничаване на петрола
Влади Зографски отново е сред най-добрите
Широките панталони – най-актуалната тенденция за прехода към пролетта
Намаляването на естрогена след менопаузата води до високо кръвно при жените
Седмична таро прогноза за 16 – 22 март
Юпитер става директен, щастлива ера за 3 зодии