Бившият шампион в категория „петел“ на UFC Алджамейн Стърлинг (25-5 MMA, 17-5 UFC) иска следващият му съперник да бъде Диего Лопес (27-7 MMA, 6-2 UFC), като победителят да получи шанс за титлата в категория „перо“.
https://boec.bg/mma/spektakl-na-noche-ufc-3-v-teksas-rezultati/В социалните мрежи Стърлинг заяви, че е решен да стигне до върха и е готов да премине през Лопес: „Винаги съм бил аутсайдер и продължавам да се доказвам. Не поставих рекорд в категория „петел“ за победи и защити на титлата с подаяния – а защото заслужавам всяка стъпка нагоре.“
Стърлинг беше впечатлен от зрелищната победа на Лопес с технически нокаут над Жан Силва на UFC Fight Night 259. След големия си успех срещу Брайън Ортега през август, американецът смята, че сблъсъкът с бразилеца е най-логичният вариант за определяне на следващия претендент.
След преминаването си в категория до 65 кг, Стърлинг има баланс 2-1 – с победи над Ортега и Калвин Катар и оспорвана загуба от непобедения Мовсар Евлоев.
От своя страна Лопес се завърна убедително след загубата от Александър Волкановски в мач за титлата на UFC 314 през април. С триумфа си срещу Силва в Сан Антонио той отново заяви амбиции за шампионски шанс, но призна, че може да се нуждае от още една победа, за да го заслужи.
Шампионът Александър Волкановски (27-4 MMA, 14-3 UFC) все още не е обявил кой ще бъде следващият му съперник, но сред потенциалните претенденти той посочи именно Стърлинг и Лопес, както и Евлоев (19-0 MMA, 9-0 UFC) и Лерон Мърфи (17-0-1 MMA, 9-0-1 UFC).


Мачовете по телевизията днес, 12 април
Юве излъга Аталанта и е в топ 4
Христос Воскресе!
Халф на Бетис заби щерката на директор и жестоко си изпати + СНИМКИ
Христос Воскресе! Мир, здраве и любов да има!
Патриарх Даниил: Христовото Възкресение побеждава скръбта и страха
Здравка Евтимова вярва, че ще се отърсим от незнанието
Нетаняху: Унищожихме ядрената и ракетната програма на Иран
Пасхално послание на патриарх Даниил: Да пазим радостта на Възкресението като най-скъпоценен дар
Христос Воскресе! Празнуваме Великден и началото на Светлата седмица
Зелена салата с яйца за трапезата на Великден – бърза и лесна рецепта
Благодатният огън пристигна в България
Този Golf II и до днес плаши суперколите
Мистериозни сини радари – плаща се, но не за превишена скорост
Honda въведе предкамерното запалване много преди Формула 1
Hyundai погледна към Космоса с новите си концепции
ЕС все още не може да намери решение за своите фискални правила
Не се очаква спад в цените на имотите в София и Пловдив, заяви експерт
САЩ не могат да си позволят по-ниски данъци без намаляване на разходите
Феновете на Левски с голяма новина за дербито с ЦСКА
Кралските сватбени рокли, които нарушиха традицията – от необичайния цвят на кралица Виктория до рециклираната рокля на принцеса Беатрис
Как се поставя диагнозата менингит?
Рецепти за дроб сарма