Бившият шампион в полусредна категория Камару Усман уверено заяви, че именно той заслужава следващия шанс за титлата срещу настоящия първенец Ислам Махачев. Въпреки че в дивизията се появиха нови силни претенденти, Усман смята, че опитът и постиженията му правят потенциалния двубой „битка с наследство“.
https://boec.bg/mma/abdelaziz-kamaru-usman-e-naj-trudnata-bitka-za-islyam-maxachev/Усман (21-4 MMA, 16-3 UFC) прекъсна серията си от три поредни загуби с победа над Хоакин Бъкли и вярва, че това, съчетано с дългогодишното му господство в категорията, го поставя на върха на списъка с претенденти.
Междувременно конкуренцията в полусредната дивизия не спи. На UFC 322 Карлос Пратес нокаутира Леон Едуардс, а Майкъл Моралес се справи убедително с Шон Брейди. Седмица по-късно, на UFC Fight Night 265, Иън Мачадо Гари (17-1 MMA, 10-1 UFC) постигна впечатляваща победа над бившия претендент Белал Мохамед.
Въпреки това Усман признава, че един от тези бойци се откроява:
„Кой друг би бил достоен? Харесвам много от тези момчета – аз съм им фен. В момента бих казал, че това е Пратес“, сподели Усман в подкаста си „Pound 4 Pound“, който води заедно с Хенри Сехудо. „Може би му трябва още една битка, защото направи много за кратко време, но вълната му още не е достигнала масовата публика. Все пак – Карлос Пратес. Харесвам всичко, което виждам от него.“
Усман похвали и манталитета на бразилеца:
„Неговата готовност, вълнението му да се състезава. Дори когато загуби, той казва: ‘Трябва да поправя това и ще се върна.’ Това е типът боец, който Дейна Уайт, компанията и Хънтър Кембъл обичат да виждат.“
Бившият шампион не пропусна да отбележи и другите изгряващи таланти:
„Моралес е впечатляващ. Нямам омраза към никого. Харесва ми това, което правят. Фен съм на тези момчета и ще продължа да бъда фен, освен ако не ми дадат причина да не бъда.“


Барса подготвя трансферен удар
Първа среща с бъдещето: BMW iX3 вече в дилърствата на “М Кар Груп” в страната
Мико Кузманов на полуфинал в Гърция
Гонзо обяви голяма новина за БФС
Вижте къде в София няма да има вода на 9 март, понеделник
Защо България не организира съвместни евакуационни полети с Гърция и Турция?
Първа среща с бъдещето: BMW iX3 вече в дилърствата на “М Кар Груп” в страната
ДПС-НН предлага изслушване в НС за горивата и блокадата на Ормузкия проток
Каруца блъсна жена на пешеходна пътека в Асеновград
Първа среща с бъдещето: BMW iX3 вече в дилърствата на "М Кар Груп" в страната
Борисов: В момента Радев го играе цар и се е разбрал МВР да е за него
Мъж с шейна потроши дете на писта в Банско, полицията го издирва
Първа среща с бъдещето: BMW iX3 вече в дилърствата на “М Кар Груп” в страната
Tesla измисли как да направи спирачките по-сигурни
Това е новата гама на BYD
Как двигателят остава във форма през студените месеци
24 щата в САЩ заведоха дело за спиране на новите глобални мита на Тръмп
Антарктида изчезва пред очите ни: Масивен лед се топи
Кой държи кормилото - Белият дом или Йерусалим
Спукаха от бъзици Вили Вуцов заради издънката на сина му
Cupra Born получи по-голяма мощност и нов дизайн
„България Еър“ отбеляза 3 март с подарък за своите пътници
Чревни бактерии могат да помогнат за вталяването
Таро карта за 6 март, петък
3 зодии, които най-добре прикриват изневярата