IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Волков призна: „Страх ме е да се бия за титлата“

Руснакът говори откровено след победата си на UFC 328

Волков призна: „Страх ме е да се бия за титлата“

Александър Волков направи необичайно откровено признание след победата си над Уолдо Кортес-Акоста на UFC 328, заявявайки, че изпитва страх от евентуален мач за титлата в тежка категория.

37-годишният руснак победи с единодушно съдийско решение и вече е в серия от две поредни победи, което отново го доближава до битка за пояса.

След мача Волков призна, че все още не може да забрави болезнената загуба от Дерик Люис през 2018 година, когато беше напред в резултата, но беше нокаутиран в самия край.

„Това са постоянни флашбеци. Непрекъснато си повтарям: „Бъди концентриран до края, не се отпускай“, каза Волков.

Той обясни, че именно заради това е подходил толкова внимателно срещу Кортес-Акоста: „Той е страшно корав. Никой не може да го приключи. Свалих го, но ударите му бяха много точни.“

Най-изненадващата част от изказването му дойде, когато заговори за евентуален мач за титлата: „Честно казано, страх ме е да се бия за титлата.“

Руснакът дори разкри колко голямо напрежение е изпитвал преди мача: „Днес стоях в стаята си и не исках да излизам. Скрих се в гардероба и треньорът ми не можеше да ме намери. Почти изпуснах автобуса за залата.“

Волков завърши с усмивка, но и с видима искреност: „Не знам какво ще правя, ако се бия за титлата. След победата се чувствах смел, но сега вече се успокоих малко.“

ММА