IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Джейк Пол: Ронда Роузи получава повече пари за завръщането си, отколкото Илия Топурия

YouTube звездата отново атакува UFC за заплащането на бойците

Джейк Пол: Ронда Роузи получава повече пари за завръщането си, отколкото Илия Топурия

Джейк Пол направи поредното си гръмко изказване по адрес на Ultimate Fighting Championship, като заяви, че Ронда Роузи ще получи значително по-голям хонорар за завръщането си в MMA, отколкото шампионът Илия Топурия за следващата си защита на титлата.

В разговор с Хорхе Масвидал в предаването Death Row MMA Пол бе попитан как се сравняват хонорарите на бойците в първото MMA събитие на Netflix с тези в UFC.

„Мога да кажа следното: знам колко получава Ронда Роузи за това събитие и сумата е много по-голяма от това, което Илия Топурия взима за своите битки“, заяви Пол.

Раузи ще оглави историческата първа MMA галавечер на Netflix тази събота в Лос Анджелис срещу Джина Карано.

Междувременно непобеденият шампион на UFC в лека категория Топурия ще защитава пояса си срещу Джъстин Гейджи в главното събитие на UFC White House на 14 юни.

Макар официалните хонорари за историческата галавечер пред Доналд Тръмп и редица VIP гости вероятно да не бъдат разкрити, изказването на Пол отново постави темата за заплащането в UFC.

Пол отказа да разкрие конкретни суми и за останалите бойци в картата на Netflix, но увери, че те печелят „със сигурност много повече от бойците в UFC“.

 

ММА