IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Ронда Рoузи отговаря на критиките преди завръщането си: „Дължа лоялност на хората, не на UFC“

Бившата шампионка се готви за мача с Джина Карано и коментира обвиненията за пари и мотивация

Ронда Рoузи отговаря на критиките преди завръщането си: „Дължа лоялност на хората, не на UFC“

Ронда Рoузи отново използва медийната си изява преди завръщането си на 16 май срещу Джина Карано, за да отговори на критики от бивши и настоящи бойци в UFC, които я обвиняват в неблагодарност и прекомерна ориентация към финансовата страна на спорта.

„Искам да стане кристално ясно, че съм изключително длъжна на Дейна Уайт и братята Фертита“, заяви Рoузи. „Бих умряла, преди да ме чуете да казвам нещо лошо за тях. Но моята лоялност се простира лично към тях, а не към компанията, която продадоха. Не дължа нищо на UFC, която е собственост на TKO.“

В публичното пространство наскоро се появиха критики от Хамзат Чимаев, който заяви, че без UFC Ронда Раузи нямаше да достигне популярността си, поставяйки под въпрос и финансовите ѝ претенции.

Рoузи отвърна остро на тези коментари и продължи да защитава позицията си относно мястото на бойците в спорта.

„Това е професионален спорт. Няма такова нещо като величие с отстъпка“, каза тя. „Най-големите пари идват от най-големите битки. Вече имам осем поредни защити на титлата и няма какво повече да доказвам.“

Тя допълни, че предстоящият ѝ двубой с Джина Карано може да се превърне в историческо събитие както спортно, така и финансово.

„Сега с Джина сме на път да счупим рекорда за най-високоплатена женска битка. А ако се справим добре, това може да отвори врати за нови проекти и дори филм за ММА“, заяви Рoузи.

„Кой може да каже, че успехът на нашата битка няма да промени индустрията? Аз не се стремя към внимание — аз съм вниманието.“

ММА