IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Дейна Уайт отрече Шон Стрикланд да е забранен за UFC White House

Президентът на UFC определи твърденията на шампиона като поредната измислица

Дейна Уайт отрече Шон Стрикланд да е забранен за UFC White House

Дейна Уайт категорично отхвърли думите на Шон Стрикланд, че му е забранено да присъства на историческата галавечер UFC White House – Freedom 250.

През миналата седмица шампионът в средна категория заяви, че UFC му е отказала достъп до събитието след негови политически коментари, свързани с президента Доналд Тръмп и конфликта между Израел и Палестина.

Според Стрикланд представители на UFC дори му казали, че не е „достатъчно про-израелски“, за да присъства на галата.

Уайт обаче категорично отрече подобни твърдения.

„Очевидно всички са забранени, нали? Разбира се, че Шон Стрикланд не е забранен“, заяви шефът на UFC пред медиите.

В типичния си стил Уайт не пропусна да се пошегува с шампиона.

„Шон Стрикланд е забранен за човечеството. Не го искаме близо до никакви хора. Отива на Power Slap и започва сбивания. Освен това самият той ясно беше заявил, че не иска да бъде част от това събитие, а сега изведнъж твърди, че бил забранен“, каза Уайт.

Президентът на UFC подчерта, че около UFC White House циркулират множество неверни слухове и организацията не е забранявала достъп на никого.

„Никой не е забранен. Ничия музика не е забранена. Няма забранени журналисти. Никой не е отстранен от това събитие. Има много глупости, които се разпространяват. Никой не е забранен и нищо не е забранено“, заяви Уайт.

UFC White House – Freedom 250 ще се проведе на 15 юни и остава едно от най-коментираните събития в историята на организацията, като около него продължават да се появяват различни спорове и противоречиви твърдения.

ММА