IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

13 см по-висок и 10 см по-дълъг обсег: Гари ли е най-трудният тест за Махачев?

Иън Мачадо Гари ще бъде най-едрият съперник в кариерата на шампиона в UFC

13 см по-висок и 10 см по-дълъг обсег: Гари ли е най-трудният тест за Махачев?

Ислам Махачев ще направи първата защита на титлата си в полусредна категория на UFC 330, където ще се изправи срещу претендента №1 Иън Мачадо Гари.

На теория ирландецът ще има сериозно физическо предимство. Гари ще бъде най-високият съперник, срещу когото Махачев се е изправял в UFC, като превъзхожда шампиона с 13 сантиметра във височина и с 10 сантиметра в размаха на ръцете.

Досега най-едрият опонент на Махачев в организацията беше Дан Хукър. Новозеландецът беше с 5 сантиметра по-висок и разполагаше с 13 сантиметра по-голям размах на ръцете, но това не му помогна. Махачев го събмитна с кимура още в първия рунд след едва 2:25 минути.

Именно затова мнозина се питат дали физическите преимущества на Гари този път ще окажат по-голямо влияние.

Ако ирландецът успее да използва по-дългия си обсег, да контролира дистанцията и да държи битката в стойка, той може да създаде сериозни проблеми на шампиона. От друга страна обаче, по-дългите крайници често предоставят повече възможности за контрол и атаки със събмишъни, ако Махачев успее да пренесе двубоя на земя.

Отговорът ще стане ясен на 16 август, когато двамата ще оглавят бойната карта на UFC 330 в един от най-очакваните двубои на годината.

ММА